Hambaravi Kliinik

Hambaravi Kliinik

Suukirurgia

Suukirurgia hõlmab mitmeid protseduure, mida tehakse hammaste, igemete ja lõualuude tervise säilitamiseks ja esteetika parandamiseks. Olulised valdkonnad on hambajuurte ja tarkusehammaste eemaldamine. Iga protseduur nõuab täpset diagnoosi ja hoolikat planeerimist.

Hambajuurte eemaldamine

Hambajuurte eemaldamine on oluline menetlus hammaste tervise säilitamiseks. Protseduur algab põhjaliku konsultatsiooni ja diagnostikaga. Hambajuurte eemaldamine võib olla vajalik, kui juurekanalid on nakatunud või kui hammast ei ole võimalik päästa.

Protseduur viiakse tavaliselt läbi kohaliku tuimestusega, et tagada patsiendi mugavus. Eemaldades kahjustatud juured, ennetame tõsisemaid suu- ja hambahaigusi. Pärast eemaldamist võib arst soovitada täiendavaid protseduure, nagu implantaadid või igeme ravi, et tagada suu tervis. Osakonna spetsialistid jälgivad paranemist hoolikalt ja annavad vajalikud juhised järelhoolduseks.

Tarkusehambad

Tarkusehammaste eemaldamine on tavaline suukirurgiline protseduur, mis tehakse tavaliselt noortel täiskasvanutel. Tarkusehambad võivad põhjustada probleeme, nagu valu, igemepõletik või hammaskaarte kokkusurumine.

Protseduur algab röntgenuuringuga, et määrata tarkusehammaste asukoht ja seisukord. Eemaldamine teostatakse kohaliku tuimestusega. Pärast operatsiooni võib esineda mõningane turse ja ebamugavustunne, kuid need sümptomid on tavaliselt ajutised. Meie suu- ja hambahaiguste osakond annab selged juhised, kuidas operatsioonijärgselt hooldada oma suud ja hambaid, et soodustada kiiret paranemist.

Ettevalmistus

Ettevalmistus suukirurgiale ja hooldus pärast hambaravi protseduuri on väga oluline. Meie juhised aitavad teil protsessist aru saada ja tagavad paremad tulemused ning vähendavad ebamugavusi ja valu.

Enne kirurgiat

Enne suukirurgiat tuleb läbida konsultatsioon. Arst selgitab protseduuri üksikasjad ja vastab teie küsimustele. Veenduge, et olete registreerimise käigus esitanud pildiga isikut tõendava dokumendi.

Protseduuri päeval ei tohiks te süüa ega juua vähemalt kuus tundi enne operatsiooni. See on vajalik üldanesteesia korral. Kohaliku tuimestuse puhul võib arst soovitada vähem ranget dieeti.

Samuti võivad arstid määrata antibiootikume, et ennetada nakkusi. Järgige täpselt kõiki ravimi võtmise juhiseid.

Pärast hambaravi

Pärast suukirurgiat kogete tõenäoliselt mõningast valu ja turset. Valu leevendamiseks võime määrata valuvaigisteid. On oluline, et te ei tee füüsilist pingutust vähemalt paar päeva pärast protseduuri.

Toiduvalikul soovitame süüa pehmeid ja jahedaid toite, vältides kuuma ja kõva toitu. Puudutuste vältimine operatsioonialal aitab paranemisprotsessil kiiremini kulgeda.

Hammaste pesemine peaks toimuma ettevaatlikult. Ärge harjake operatsioonipinda liiga agressiivselt. Loputage suud õrnalt sooja, soolase veega haavade puhastamiseks.

Järelkonsultatsioon ja hügieen

Järelkonsultatsioon on oluline, et kontrollida paranemisprotsessi ja välistada komplikatsioonid. See võimaldab arstil tuvastada võimalikud probleemid varakult ning pakkuda vajalikke jätkumeetmeid.

Hummaiste ja suuõõne hügieen peab jätkuma täies mahus. Puhastage õrnalt, kasutades pehmet hambaharja ja vältige vigastatud piirkonda.

Samuti järgige arsti soovitusi igapäevaste hooldus- ja hügieenirutiinide kohta. Antibiootikume tuleb jätkata vastavalt ettekirjutatud ajakavale nakkuste vältimiseks.

Regulaarsete järelkontrollide ja õigete hügieeniharjumuste järgimine aitab tagada edukad tulemused ja pikaajalise suu tervise.

Potentsiaalsed riskid ja komplikatsioonid

Suukirurgia on keeruline protseduur, millega võivad kaasneda mitmesugused riskid ja tüsistused. Patsientide teadlikkus võimalikest probleemidest aitab paremini valmistuda ja vajadusel kiiremini reageerida.

Võimalikud tüsistused suukirurgias

Suukirurgia tüsistused võivad varieeruda sõltuvalt operatsiooni tüübist. Üks sagedasemaid tüsistusi on verejooks, mis võib tekkida kohe pärast operatsiooni või hiljem. Selle vältimiseks on oluline järgida arsti juhiseid.

Põletik on teine levinud komplikatsioon. Vigastatud kudedes võib tekkida infektsioon, mis põhjustab turset, valu ja palavikku. Sobivad antibiootikumid võivad aidata seda kontrolli all hoida.

Mõnel juhul võivad tekkida ka närvikahjustused. Need võivad põhjustada ajutist või püsivat tuimust huultes, keeles või igemetes, mis võib mõjutada patsiendi igapäevaelu. Harvadel juhtudel võib esineda ka mädakollete avamine või abstsess, mis nõuab täiendavat ravi.

Haiguse diagnoosimine ja ravi

Diagnoosimine algab tavaliselt põhjaliku diagnostika ja hindamisega, mis võib hõlmata röntgenpilte ja kliinilisi teste. See aitab kirurgil kindlaks teha probleemi ulatuse ning planeerida operatsiooni.

Kui komplikatsioonid tekivad, siis ravi sõltub nende olemusest. Verejooksu puhul tuleb suruda marli hammastest kinni, et peatada verevool. Põletiku korral võivad antibiootikumid aidata leevendada sümptomeid ja vähendada palavikku.

Närvikahjustuste puhul võib osutuda vajalikuks täiendav meditsiiniline sekkumine, et taastada tunne kahjustatud piirkonnas. Mädakolle või abstsessi korral võib arst soovitada drenaaži või kirurgilist sekkumist, et eemaldada kogunenud mäda.

Broneeri aeg vastuvõtule

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.